Meble tapicerowane zwiększają komfort wypoczynku w strefie prywatnej oraz publicznej. Trudno sobie bez nich wyobrazić aranżacje wnętrz niezależnie od tego, jaki styl reprezentują. Intensywna eksploatacja siedzisk sprawia, że z czasem na tapicerce pojawiają się ślady zużycia. Poznaj najczęstsze problemy i dowiedz się, jak im zaradzić.
Problem 1:Tkanina meblowa zaczyna się ścierać
Ścieranie się materiałów obiciowych to normalny proces. Gorszej jakości tkaniny meblowe zużywają się szybciej, inne wolniej. Z tego powodu przed wyborem tapicerki warto zapoznać się z kartą techniczną. Jeśli zniszczenia są bardzo widoczne, warto zdecydować się na renowację fotela, krzesła, narożnika czy sofy. Bazę tapicerów z Twojej okolicy znajdziesz w wyszukiwarce na naszej stronie www. Możesz też we własnym zakresie zmienić tkaninę.
Problem 2: Siedzisko się zapada
Po kilku latach intensywnego użytkowania sprężyny ulegają deformacji. Niektóre z nich np. się zapadają. Tutaj najlepszym rozwiązaniem może się okazać wymiana całego systemu albo pojedynczych elementów. To zadanie warto zlecić rzemieślnikowi.
Problem 3: Zniszczone guziki
Guziki tapicerskie do efektowana ozdoba mebli tapicerowanych. To one nadają meblom odpowiedni charakter. Dodatki tego typu trzeba wymienić na nowe. Nie ma tu mowy o klejeniu lub innych formach naprawy. Aby wymienić guziki obleczone materiałem, użyj praski tapicerskiej. Jeśli czujesz, że to wyzwanie Cię przerasta, umów się na wizytę u tapicera. Wybierz specjalistę, który spełni Twoje oczekiwania.
Problem 4: Brudna tapicerka meblowa
Kto z nas nigdy nie czyścił plamy na tapicerce meblowej, niech pierwszy rzuci kamień. Zabrudzenia to jeden z najczęstszych problemów, z którymi się spotykamy. Do czyszczenia użyj wody oraz szarego mydła. Domowy roztwór wypróbuj najpierw w niewidocznym miejscu. Dopiero potem czyść całą tapicerkę. Zrezygnuj ze stosowania agresywnych detergentów.
Problem 5: Odkształcenia
Wkłady wykonane z pianki poliuretanowej po pewnym czasie zaczynają się odkształcać. Po wielu latach, należy je wymienić na nowe. Nie da się ich naprawić we własnym zakresie. W tym wypadku powinieneś się liczyć z dodatkowymi wydatkami. Plusem jest to, że nowa gąbka meblowa wystarczy Ci na wiele lat.
Podsumowanie: Jakie są najczęstsze problemy z meblami tapicerowanymi i jak można im zaradzić?
Ekspozycja na promienie słoneczne powoduje blaknięcie tkaniny. Aby tego uniknąć, ustaw siedzisko z dala od okna. Na tapicerkę negatywnie wpływa też nadmiar ciepła. Aranżując pomieszczenie, ustaw je daleko od źródeł ciepła. A Ty, z jakimi problemami najczęściej się spotykasz? Napisz do nas wiadomość e-mail.
Comments