Wysoka jakość

Meble w stylu kolonialnym często są wykonywane ręcznie w Indiach przez niezwykle doświadczonych rzemieślników i artystów. Wytwórcy sięgają po twarde, wytrzymałe gatunki drewna, np. palisander, mango czy akację indyjską. Chociaż nie należą one do łatwych w obróbce, końcowy produkt jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne i upływ czasu. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku indyjskich foteli kolonialnych – to meble, które zachowają się w nienagannym stanie przez wiele lat.

Egzotyczny wygląd

Ciemne, pięknie usłojone drewno nadaje fotelowi kolonialnemu egzotyczny wygląd. Dzięki temu Twój salon zyska niepowtarzalny charakter! Ręcznie wykonane fotele z drewna to meble niepowtarzalne. Każdy z nich ma inny rysunek drewna, a takie elementy jak sęki czy usłojenie dodatkowo podkreślają oryginalność i egzotykę siedziska.

Uniwersalność

Mimo że – tak jak wspomniano na wstępie – fotel kolonialny jest niezwykle designerskim dodatkiem, to doskonale wpisuje się w różnorodne konwencje. Do jakich stylów pasuje taki fotel? Oczywiście doskonale zaprezentuje się w salonie kolonialnym, ale nie tylko. Zestawiony z prostymi, minimalistycznymi meblami będzie wyglądał równie dobrze! Styl loftowy, klasyczny, wiktoriański, rustykalny, a nawet nowoczesny to tylko kilka przykładów. Kolonialny fotel może grać w aranżacji pierwsze skrzypce albo stanowić całość z innymi drewnianymi indyjskimi meblami.

Różnorodność

Fotel kolonialny może być w całości wykonany z drewna, ale nie tylko. W wielu modelach pierwsze skrzypce gra pięknie pikowana tapicerka, a z drewna wykonane są jedynie ozdobne nogi czy rama. Niektóre z nich są bujane, inne obrotowe, a jeszcze inne przypominają taborety z podłokietnikami. Niezwykle ciekawą formą fotela kolonialnego są tzw. „motyle” – szerokie, bardzo komfortowe krzesła w charakterystycznym kształcie, w których można się wygodnie rozsiąść. Indyjskie fotele często mają misterne zdobienia oraz mocne, intensywne i śmiało zestawione kolory. Z tego powodu nie będziesz mieć żadnego problemu ze znalezieniem fotela w stylu kolonialnym, który pozwoli Ci zrealizować swój pomysł na wyjątkowy salon.

Wygoda

Skórzane fotele kolonialne do salonu to prawdziwe krzesła wypoczynkowe, które wręcz zapraszają, żeby usiąść w nich z książką i odpłynąć na kilka godzin. Równie wygodne mogą być modele wykonane z drewna, zwłaszcza te ręcznie robione. Naturalne drewno zapewnia przyjemne doznania – daje wrażenie ciepła, ukojenia i gładkości. Jeśli obawiasz się, że nietapicerowany fotel kolonialny będzie za twardy, połóż na nim miękkie poduchy albo koc.

Jak dbać o fotel kolonialny w salonie?

Fotele kolonialne wykonane z samego drewna trzeba pielęgnować tak jak inne drewniane meble. Wycieraj je miękką szmatką nasączoną czystą wodą, bez dodatku detergentów. Przynajmniej raz w tygodniu zabezpiecz powierzchnię specjalistycznym środkiem do pielęgnacji drewna albo olejem (może to być np. oliwa z oliwek).

Z kolei skórzaną tapicerkę można czyścić wodą z dodatkiem płatków mydlanych, a także regularnie odkurzać. Skóra nie lubi wilgoci, dlatego pamiętaj o dokładnym wyżymaniu ściereczki i wycieraniu tapicerki do sucha. Trudniejsze zabrudzenia spróbuj usunąć szczoteczką do zębów. Żeby zabezpieczyć skórzany materiał przed pękaniem, stosuj specjalistyczne środki do pielęgnacji skóry, które nanosi się już po zakończeniu czyszczenia. Należy to zrobić kolistymi, delikatnymi ruchami.


Comments

Dodaj komentarz

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.

Membership

An active membership is required for this action, please click on the button below to view the available plans.