• Sortuj wg:
  • -
Tapicer

ZABŁYSZCZ

Krapkowicka 8c
45-715, Opole

  • Wymagane doświadczenie:
  •  Tapicerowanie mebli
Load Next Page

Oferty pracy

Praca tapicer – odkryj nowe możliwości zawodowe i samodzielnie zaprojektuj Twoją ścieżkę zawodową

Historia zawodu tapicera sięga starożytności. Już wtedy wykorzystywano materiały do dekoracji, rzadziej obijano nimi ówczesne meble. Współczesna praca tapicera jest bardzo różnorodna. Rzemieślnicy, którzy prowadzą własne zakłady tapicerskie, zazwyczaj są zrzeszeni w cechach. Nawiązują one do średniowiecznej tradycji.

Tapicerzy mogą wybrać jedną z dwóch specjalizacji:

  • tapicerstwo meblowe,
  • tapicerstwo samochodowe.

W pierwszym przypadku projektują meble wypoczynkowe, produkują je, naprawiają oraz przeprowadzają renowację starych bądź zniszczonych siedzisk. Odnowienie foteli, krzeseł, kanap czy narożników to jedne z najbardziej popularnych usług. Z kolei w drugiej sytuacji rzemieślnicy odświeżają tapicerkę samochodową lub odrestaurowują stare pojazdy.

Tapicer potrafi też wyciszyć drzwi, odnowić tapicerowany sprzęt sportowy (np. piłki, maty, sprzęty na siłowni), obić ściany czy drapować firany bądź zasłony. Ponadto w warsztacie można zlecić wygłuszenie samochodu lub obszycie kierownicy. Bogata oferta spełnia nawet najbardziej wygórowane oczekiwania klientów i umożliwia zaprojektowanie własnej ścieżki zawodowej zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Absolwenci tego kierunku mogą otworzyć własny biznes, zatrudnić się w zakładzie produkcyjnym lub w warsztacie tapicerskim.

Praca dla tapicera – jak się do niej przygotować?

Tapicer to praca, która wymaga odpowiednich kwalifikacji zawodowych. Większość rzemieślników zdobywa je w zasadniczej szkole zawodowej. Uczniowie w trakcie edukacji biorą udział w zajęciach praktycznych oraz teoretycznych. Na koniec nauki przystępują do egzaminu końcowego. Osoby, które uzyskają pozytywny wynik, otrzymują uprawnienia do wykonywania zawodu.

Innym sposobem jest znalezienie zakładu tapicerskiego, który zgodzi się na przyuczenie do zawodu. Niektórzy pracodawcy poszukują pomocników tapicera, by uzupełnić swoje braki kadrowe. Zatrudnieni na takim stanowisku zarabiają mniej niż rzemieślnicy.

Oferty pracy dla tapicera – zatrudnię tapicera

Oferty pracy dla tapicerów są skierowane do osób cierpliwych, które posiadają odpowiednie umiejętności manualne i potrafią precyzyjnie wykonać powierzone im zadania w wyznaczonym terminie. Ważną rolę odgrywa też zmysł estetyczny. Zawód ten mogą wykonywać głuchoniemi, niedosłyszący czy niesłyszący. Nad zatrudnieniem w zakładzie tapicerskim powinni poważnie zastanowić się ludzie cierpiący na alergie. W warsztacie często unosi się kurz, a kontakt z niektórymi materiałami tapicerskimi czy klienci może wywołać nieprzyjemne dolegliwości.

Prowadzisz własny zakład tapicerski? Poszukujesz pracownika? Koniecznie prześlij Twoje ogłoszenie na nasz adres mailowy: kontakt@tapicerzypolscy.pl. Z przyjemnością opublikujemy za darmo na naszym ogólnopolskim portalu branżowym. Z naszą pomocą dotrzesz do wielu kandydatów.

Twój adress

Lokalizuj ponownie
wczytuję